ŻYWY OBRAZ NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie i nauczyciele ZSZ postanowili zerwać ze zwyczajem obchodzenia świąt narodowych w śmiertelnie poważny sposób. Bardzo dobrą okazją do podjęcia takiej inicjatywy jest Stulecie Odzyskania Niepodległości, będące przecież niezwykle optymistyczną rocznicą, przypominającą o tym, że wiara i narodowa solidarność mogą góry przenosić.

W miniony piątek, 19 października uczciliśmy wspólnie zarówno setną rocznicę istnienia Niepodległej, jak i polskie barwy narodowe, fotografując na szkolnym podwórku tzw. żywy obraz- symboliczną, biało-czerwoną liczbę 100, utworzoną z uczniów naszej szkoły, dyrekcji i nauczycieli.

Akcja udała się dzięki skrupulatnym przygotowaniom. Najpierw pani Bogusława Bójko –Pietroczuk wyrysowała plan, według którego mieli się ustawić uczestnicy przedsięwzięcia i który trzeba było przenieść na nawierzchnię szkolnego placu. Następnie uczniowie i kadra pedagogiczna ustawili się zgodnie z planem. Wszystko odbywało się w wesołej atmosferze, nie zabrakło żartów i śmiechu.

Nasze działania sfotografowała pani Joanna Sapieżyńska, którą poznaliśmy przy tej okazji jako osobę nieustraszoną i gotową do poświeceń (nie zawahała się wejść na parapet okna na drugim piętrze, żeby zrobić dobre zdjęcia). Akcję sfotografowaliśmy też z lotu ptaka, dzięki użyciu drona, użyczonego przez jednego z uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszego przedsięwzięcia w galerii zdjęć.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ

Zdjęcia z drona:
Przygotowania: