ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W HAJNÓWCE

Aktualności

REKRUTACJA

Ogłaszamy rekrutację skierowaną do uczniów klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i technik budownictwa uczących się w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce na zajęcia specjalistyczne realizowane u pracodawców w Białymstoku w ramach projektu „Praktycy”.

Termin składania dokumentacji rekrutacyjnej: 01.12- 16.12.2022r.

więcej...


Dzień Mikołajek,
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w Świętego Mikołaja
Możesz być pewny - on Ci pomoże!

Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tego dnia zwyczajowo obdarowujemy się wzajemnie drobnymi upominkami i składamy sobie świąteczne życzenia. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Co ciekawe, postać ta ma niewiele wspólnego z wizerunkiem Mikołaja, którego znamy i rozpowszechniamy. Znaczna nadwaga, czerwony strój, biała broda i zaczerwienione policzki – tak współcześnie wyobrażamy sobie Świętego Mikołaja. W Polsce pojawia się niepostrzeżenie pod osłoną nocy 6 grudnia i zostawia drobne prezenty!!!

Opiekun SU: Bogusława Bójko


01.XII - DZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

więcej...


25, 26.XI - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE!

więcej...


Projekt "Hajnówka OdNowa - Zielona Transformacja"

więcej...


Z radością przyjęliśmy do wiadomości informację przekazaną przez redakcje „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” dotyczącą wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego. Nasza szkoła została przez uczniów i rodziców nominowana do nagrody „Szkoły Roku”! Ponadto nauczyciele: Mirosława Szpilko (Dyrektor Szkoły), Anna Lasota (Wicedyrektor Szkoły), Iwona Kulesza, Jan Kojło, Bogusława Bójko oraz Dariusz Buchwald otrzymali nominacje do tytułu „Nauczyciela Roku”. Jesteśmy prawdziwie dumni, że nasi podopieczni oraz ich rodzice mają do nas tak wielkie zaufanie i szanują ciężką pracę pedagogów. Bardzo serdecznie dziękujemy! Ze względu jednak na wysokie koszty wysyłania wiadomości (SMS), za pośrednictwem których odbywa się głosowanie, REZYGNUJEMY z udziału w konkursie. Kwoty, które wydalibyście Uczniowie i Rodzice, chcąc na Szkołę lub Nauczycieli zagłosować, prosimy przekazać na jakiś szczytny cel. Obiecujemy, że nawet poza konkursem dołożymy wszelkich starań, aby nasza praca była jeszcze efektywniejsza, współpraca z Rodzicami bardziej owocna, a prawie 100-letnia placówka była najlepszą wizytówką miasta i powiatu oraz kuźnią talentów.


DRODZY UCZNIOWIE!!!

Jeśli borykacie się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem - również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych - nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując, możecie skorzystać z:

Więcej na ten temat:

https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

https://brpd.gov.pl/brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/

https://www.kuratorium.bialystok.pl/wp-content/uploads/2020/12/mswia-hejt-audiodeskrypcja.mp4

 

Z Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również korzystać również uchodźcy i cudzoziemcy. Przy telefonie i czacie dyżurują specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim. Prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców dyżuruje w poniedziałki w godzinach od 18:00 do 20:00.Terminy praktyk zawodowych 2022/2023
 

Klasa

Termin praktyk

Liczba tygodni

IV TB

19.09 - 14.10.2022

4 tygodnie

IV TI

19.09 - 14.10.2022

IV TM

19.09 - 14.10.2022

IV TL

17.10 - 10.11.2022

IV TŻ

17.10 - 10.11.2022

 

III TL

14.11 - 09.12.2022

4 tygodnie

III TI

13.02 - 10.03.2023

III TM

13.03 - 07.04.2023

III TB

08.05 - 02.06.2023

III TŻ

08.05 - 02.06.2023


Drodzy uczniowie!
Wracając na zajęcia lekcyjne do szkoły pamiętajcie, że bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny i reżim sanitarny


Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12 - 18 LAT

 

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego
przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

 

Deklaracja szczepienia (Plik Word - *.docx)

 

Deklaracja szczepienia (Plik PDF)

 

(kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)


PROJEKT

Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce bierze udział w Projekcie "Podlaski Kompas Pracy ".

Absolwenci szkół podstawowych (i nie tylko!) będą mogli zlokalizować naszą placówkę na interaktywnej mapie podlaskich szkół średnich.

więcej...


Kampania #SzczepimySię

Pokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań. Podstawowe informacji na temat walki z koronawirusem i dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są w poniższym linkach:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow


Aplikacja ProteGo Safe - wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

więcej...


BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ

(kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć)