Z POLICJANTAMI O BEZPIECZEŃSTWIE

W końcu września uczniowie klas mundurowych technikum logistycznego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Zostały one przeprowadzone dzięki porozumieniu pomiędzy Komendą Powiatową Policji a Zespołem Szkół Zawodowych w Hajnówce.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły i domu”, przekazali uczniom niezbędne informacje dotyczące poruszania się po drogach, czy przechodzenia przez jezdnię. Przypomnieli również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Młodzież ze szkoły średniej powinna być obeznana z tematyką bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, zwłaszcza że większość uczniów już zdobyła lub marzy o zdobyciu prawa jazdy. Niestety młodzi ludzie cechują się brawurą i skłonnością do ryzykownych zachowań, dlatego ważne jest, aby przypominać im o konsekwencjach takiego postępowania. Hajnowscy policjanci, przeprowadzając w szkole prelekcje związane z tematyką bezpieczeństwa, utrwalają wiedzę uczniów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ