OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej w bieżącym roku przypadł w niedzielę, dlatego obchody tego najważniejszego szkolnego święta odbyły się w naszej szkole już w piątek 12 października. Do auli ZSZ przybyli: dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Eugenii Karwowskiej, która podziękowała pedagogom za wytężoną pracę i nagrodziła wyróżniających się nauczycieli. Usłyszeli oni również słowa uznania od gości: Starosty Powiatu Hajnowskiego pana Mirosława Romaniuka oraz Wicestarosty Powiatu Hajnowskiego pani Jadwigi Dąbrowskiej.

Uczniowie, przygotowani przez Annę Lasotę i Annę Cyruk, zaprezentowali zebranym część artystyczną, która jak zwykle w naszej szkole wzbudziła powszechną wesołość, chociaż nie można jej było odmówić walorów edukacyjnych. Widzowie dowiedzieli się z niej m.in. jak kreatywni bywają uczniowie i jak wiele mogą poświęcić dla zdobycia dobrej oceny oraz co zrobić, aby zdać egzamin, mimo posiadania śladowego poziomu wiedzy. Nauczyciele mogli odnaleźć w skeczach swoje wady i słabostki, przedstawione w humorystyczny sposób.

Na szkolnej scenie zaprezentowały się też dwie grupy taneczne: piżamowa grupa dziewcząt i zwariowany team chłopaków z budowlanki. Mocnym akcentem programu była finałowa piosenka z życzeniami dla pedagogów, wykonana przez dziwnie znajomo wyglądającego wokalistę, który rozpoczął swój występ okrzykiem: „Dzień dobry Hajnówka! Jak się bawicie?”

Bawiliśmy się doskonale!

Miła, wesoła atmosfera panowała również na wycieczce w Bieszczady, dokąd udali się pedagodzy z naszej szkoły na krótki, ale jakże zasłużony wypoczynek.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ