WYCIECZKA NA POLITECHNIKĘ BIAŁOSTOCKĄ

We wtorek 16 października uczniowie z klas: III tb, II tb i IV tb wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Jej celem było zwiedzenie Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, zapoznanie się z jego ofertą edukacyjną oraz wizyta w kinie. Opiekunami klas byli pan Grzegorz Surel i pan Jan Kojło. Wyjazd z Hajnówki nastąpił o godz. 8:00, po godzinnej podróży grupa była na miejscu.

Po Politechnice Białostockiej oprowadzili nas absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce, którzy obecnie są pracownikami uczelni. Przekazali nam oni informacje dotyczące m.in. budownictwa drogowego. Następnie zwiedziliśmy laboratoria budownictwa i ochrony środowiska, gdzie poznaliśmy wszystkie etapy oczyszczania wody oraz jej badania. Opowiedziano nam również o bardzo ciekawie wyglądających urządzeniach, niestety nazw niektórych z nich nie możemy wymówić do dnia dzisiejszego. Po obejrzeniu laboratoriów, udaliśmy się na hale, gdzie zobaczyliśmy różne prace studentów.

Wycieczka uświadomiła nam, czego uczą się studenci i na pewno pomoże wielu z nas w wyborze odpowiedniej drogi dalszej edukacji.

Po wizycie na uczelni nasza grupa udała się do galerii. Odwiedziliśmy kino, w którym obejrzeliśmy film Venom. Potem mieliśmy czas wolny, przeznaczony głównie na zakupy, które zakończyły nasz pobyt w Białymstoku. Zadowoleni, około godz. 15:00 wróciliśmy do Hajnówki. Wycieczka była udana, wiele się dowiedzieliśmy, miło spędziliśmy czas i mamy ochotę na więcej!

Dawid Kiczkajło, 3 TB       

GALERIA ZDJĘĆ