DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ZSZ

Tradycyjne spotkanie krwiodawców ZSZ z przedstawicielami PCK i Starostwa Powiatowego w Hajnówce odbyło się w tym roku 19 grudnia i przebiegało w świątecznej atmosferze, która w oczywisty sposób harmonizowała z ideą, przyświecającą honorowemu krwiodawstwu. Dawcy krwi, którzy dzielą się z innymi darem życia, uosabiają to, co najszlachetniejsze – bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, życzliwość i wrażliwość.

Postawa młodych krwiodawców została doceniona przez uczestniczących w spotkaniu z uczniami: Wicestarostę Powiatu Hajnowskiego panią Joannę Kojło, Prezes PCK w Hajnówce panią Alinę Miszczuk, sekretarza Urzędu Miasta pana Jarosława Grygoruka oraz Naczelnik Spraw Społecznych i Ochrony Środowiska panią Ewę Cieślik. 69 honorowych dawców krwi, zarówno uczniów jak i pracowników naszej szkoły, oprócz serdecznych podziękowań za ofiarność i altruizm, otrzymało również upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

Szczególne podziękowania za niestrudzone szerzenie wśród młodzieży idei honorowego krwiodawstwa należą się pani Mirosławie Szpilko, opiekującej się szkolnym kołem PCK. Wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego panią Bogusławą Bójko-Pietroczuk zadbała ona o organizację spotkania krwiodawców. Natomiast w świąteczny nastrój wprowadziła jego uczestników młodzież, przygotowana przez panie: Annę Lasotę i Annę Cyruk. Uczniowie zaprezentowali zebranym wiersze o tematyce bożonarodzeniowej i kolędy. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek, o który postarali się uczniowie klasy 2 technikum żywienia, nadzorowani przez panią Irenę Sajewicz.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ