OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W naszej szkole w dniu 20.11.2018. Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Do etapu szkolnego przystąpiło 33 uczniów z klas technicznych. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Po sprawdzeniu testów i podsumowaniu wyników okazało się, że do ścisłej czołówki zakwalifikowali się:

III miejsce:
- Gabriela Gruszewska, klasa III TE,
- Agata Mikołajczuk, klasa III TE,
- Magdalena Golonko, klasa III TE,
- Emilia Golonko, klasa II TE,
- Katarzyna Giercun, klasa II TE,
- Maja Rudnicka, klasa II TL,

II miejsce:
– Kamila Maciewicz, klasa II TŻ,
Maja Gryc, klasa II TE,
Natalia Pietruczuk, klasa II TI,
Julia Bilkiewicz, klasa II TE,

I miejsce:
– Klaudia Okułowicz, klasa IV TŻ.

Najlepsza uczestniczka etapu szkolnego Klaudia Okułowicz dodatkowo musiała wykazać się swoimi umiejętnościami, przeprowadzając akcje sportowe i prozdrowotne w swojej szkole. Nasza uczennica na przewie międzylekcyjnej, wraz z grupą dziewcząt zaprezentowała na holu szkoły ćwiczenia relaksacyjne - joga. Celem wydarzenia było zwiększenie zainteresowania aktywnością ruchową wśród młodzieży poprzez ćwiczenia, które umożliwiają regenerację układu nerwowego, pomagają pozbyć się stresu, lęków i napięć. Nad poprawnością ćwiczeń czuwała Pani Bogusława Bójko-Pietroczuk – nauczyciel wychowania fizycznego.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy i drobne upominki oraz symbol zdrowego żywienia – czerwone jabłuszko.

Klaudia zakwalifikowała się do etapu rejonowego olimpiady, który odbył się 14.12.20118 roku i zajęła tam III miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu hajnowskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Mirosława Szpilko - Opiekun SK PCK       

GALERIA ZDJĘĆ