RATUJĄ ŻYCIE I ZDROWIE WIELU OSÓB, DAJĄC NAJCENNIEJSZY LEK - SWOJĄ KREW.

14 grudnia 2018r w HDK w Hajnówce odbyły się obchody Miejskich Dni Krwiodawstwa. Osobom, zamieszkującym w Hajnówce i przyległych gminach, które oddają honorowo krew Polski Czerwony Krzyż O/Regionalny w Hajnówce wręczył Odznakę „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”. Krwiodawcy otrzymali:

  1. Tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia” i brązowa odznaka honorowa „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia” przysługuje kobiecie, która oddała w dowolnym okresie co najmniej 5 litrów krwi oraz mężczyźnie, który oddał w dowolnym okresie co najmniej 6 litrów krwi
  2. Tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” i srebrna odznaka honorowa „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” przysługuje kobiecie, która oddała w dowolnym okresie co najmniej 10 litrów krwi oraz mężczyźnie, który oddał w dowolnym okresie co najmniej 12 litrów krwi
  3. Tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia” i złota odznaka honorowa „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia” przysługuje kobiecie, która oddała w dowolnym okresie co najmniej 15 litrów krwi oraz mężczyźnie, który oddał w dowolnym okresie co najmniej 18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

Zarząd PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Hajnówce podziękował również osobom, które wspierają i propagują ideę honorowego krwiodawstwa. Wśród nich znaleźli się nasi nauczyciele – Pani Mirosława Szpilko (opiekun SK PCK) i Pani Bogusława Bójko – Pietroczuk (opiekun SU), oraz Szkolne Koło PCK w ZSZ w Hajnówce reprezentowane przez członków – uczennice klasy II TE Roksanę Iwacik, Emilię Golonko i Martynę Kowalczuk.

Mirosława Szpilko - Opiekun SK PCK       

GALERIA ZDJĘĆ