STUDNIÓWKA 2019

Rozpoczynająca ferie zimowe sobota była dla maturzystów dniem szczególnym ze względu na bal studniówkowy, który się wtedy odbył. Poprzedziły go długotrwałe przygotowania, dzięki którym czwartoklasiści prezentowali się wspaniale. W młodych damach, ubranych w oszałamiające kreacje i wystrojonych w garnitury młodzieńcach trudno było rozpoznać pierwszaków sprzed czterech lat.

Studniówka, jak tradycja każe, rozpoczęła się polonezem. Po tej podniosłej inauguracji młodzież podziękowała dyrekcji ZSZ i gronu pedagogicznemu za cztery wspólnie spędzone lata, zaś rodzicom – za zorganizowanie balu. Do maturzystów zwróciła się pani dyrektor Eugenia Karwowska, która życzyła im wytrwałości w przygotowaniach do matury, samych sukcesów na egzaminie, dokonywania jedynie słusznych wyborów w dorosłym życiu oraz dobrej zabawy na studniówce. Miłe słowa i życzenia uczniowie usłyszeli również od Starosty Powiatu Hajnowskiego. Pan Andrzej Skiepko, zwracając się do maturzystów, wspominał swój własny bal studniówkowy i egzamin dojrzałości. W imieniu rodziców głos zabrał pan Włodzimierz Pietruczuk, który życzył młodzieży powodzenia na maturze, a na balu – zachowania postawy godnej tej niecodziennej uroczystości.

Wszyscy maturzyści, którzy stanęli na wysokości zadania, bawili się wesoło prawie do świtu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że egzamin maturalny młodzież zda równie śpiewająco…

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ