DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Chociaż tegoroczne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odbyły się w piątek trzynastego, upłynęły w naszej szkole tradycyjnie w miłej i wesołej atmosferze. Na wstępie uroczystości pani dyrektor Eugenia Karwowska przypomniała wszystkim chlubną tradycję KEN- pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, a następnie nagrodziła wyróżniających się w minionym roku nauczycieli. Słowa uznania pedagodzy usłyszeli również od goszczącego w naszej szkole Starosty Powiatu Hajnowskiego pana Mirosława Romaniuka.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów, którymi opiekowały się Anna Lasota i Anna Cyruk, wzbudziła powszechną wesołość. Z humorystycznych scenek zebrani dowiedzieli się, jaka może być ścieżka kariery uczniów technikum budownictwa, jak ciężkie i pełne wyrzeczeń jest życie rodziców, którzy muszą pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji oraz jakie książki warto wypożyczyć z biblioteki. Nie zabrakło również popisów tanecznych w wykonaniu Pięknej z kl. 2tb i Bestii z kl. 2tż oraz silnej reprezentacji tancerzy z kl. 4 tb.

Apel zakończył się skierowanymi do nauczycieli uczniowskimi życzeniami „żelaznego zdrowia, anielskiej cierpliwości, niezachwianej wiary w lepsze jutro, nieskończonej wytrwałości i nieustającego entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy”.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ