WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

Kontakt z profesjonalistą, mistrzem w swoim fachu jest dla młodych ludzi nieocenionym doświadczeniem. Uświadamiają to sobie uczniowie technikum, którzy z fachowcami spotykają się na co dzień podczas zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Po raz kolejny mogli się o tym przekonać ci, którzy wzięli udział w organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce warsztatach reportersko-filmowych, przeprowadzonych 30 i 31 października. W grupie 35 młodych ludzi ze szkół średnich naszego powiatu znaleźli się przedstawiciele ZSZ-sześciu uczniów z kl. 1 ti oraz dwóch z kl. 4 ti, którymi opiekowała się pani pedagog Lucyna Wojciuk.

Tajniki realizowania reportaży filmowych przekazywał uczestnikom warsztatów pan Michał Baranowski, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy na planie filmowym i telewizyjnym. Młodzież miała okazję nie tylko poznać podstawy obsługi sprzętu filmowego, kadrowania, produkcji filmowej, ale też sprawdzić w praktyce nowo zdobytą wiedzę. Uczniowie dostali do rąk kamery i ćwiczyli nagrywanie krótkometrażowych filmów. Zajęcia te były dla młodzieży cennym doświadczeniem i dobrą zabawą.

Warsztaty zakończyły się ćwiczeniami praktycznymi związanymi z realizacją reportażu dotyczącymi np. poprawnego zadawania pytań rozmówcom, właściwego oświetlenia i udźwiękowienia. Dzięki zajęciom ich uczestnicy połknęli filmowego bakcyla, co umożliwi im wzięcie udziału w konkursie dziennikarskim pt. „Czynna i bierna ochrona Puszczy Białowieskiej” organizowanym w ramach projektu „Puszcza i ludzie”. Naszym uczniom życzymy dziennikarskich sukcesów.

Anna Cyruk       

GALERIA ZDJĘĆ