II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Święta narodowe obchodzone są nie tylko na akademiach i okolicznościowych koncertach. Szacunek do historii i tradycji można również okazywać, uczestnicząc w sportowych zawodach upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny. 10 listopada, w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się II Bieg Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Nad Zalewem Arkadia w Suwałkach, mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, stawiło się 480 zawodników z całego województwa podlaskiego. W sportowych zmaganiach wzięli też udział uczniowie naszej szkoły, którymi opiekował się pan Mirosław Wojciuk.

Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych wystartowali na trasie z przeszkodami takimi jak: palisady, bele słomy, tor do czołgania itp. liczącej 2,6 km. W biegu, w osobnych kategoriach, uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych oraz funkcjonariusze policji, straży pożarnej, służby więziennej i straży granicznej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych startowało 120 osób. Do grona 15 najlepszych udało się zakwalifikować dwóm zawodnikom ZSZ: Łukasz Zankiewicz zajął 8 miejsce, a Jacek Kowalik-13 miejsce. Pozostali uczniowie z naszej szkoły uplasowali się w pierwszej trzydziestce. Byli to:

Koszulki naszym uczniom ufundował Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Pomocą w zorganizowaniu wyjazdu do Suwałk służyli również przedstawiciele KP Policji w Hajnówce oraz KP Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Dziękujemy wszystkim za wsparcie uczestnictwa młodzieży ZSZ w II Biegu Niepodległości.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ

(kliknij na zdjęcie dyplomu, aby je powiększyć)