ZAKOŃCZENIE AKCJI POMOCY KUBUSIOWI

Około roku trwała akcja pomocy Kubusiowi Suchodole, chłopcu choremu na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Kubuś , aby walczyć z bezlitosną chorobą potrzebuje niezmiernie drogiego leku. Zdobycie funduszy na jego zakup było wielkim wyzwaniem, ale udało się! Zebrano ok.9 milionów na terapię genową.

Społeczność naszej szkoły bardzo aktywnie zaangażowała się w pomoc Kubusiowi. Podobnie jak wielu ludzi o otwartych sercach z naszego regionu, nie pozostaliśmy obojętni i już w ubiegłym roku szkolnym zaczęliśmy wspomagać Kubę.

W marcu zakończyła się zbiórka groszy. Nasz szkoła zebrała ich niemało, o czym przekonały się 3 uczennice ze szkolnego klubu wolontariatu, które zajęły się pakowaniem pieniędzy i odwiezieniem ich do punktu zbiorczego w starostwie powiatowym. Nasze wolontariuszki pomagały również w przygotowaniu transportu zebranych funduszy do maszyny liczącej.

Kolejną formą pomocy, w której uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i pracownicy ZSZ, było zbieranie i przygotowywanie gadżetów na internetowe licytacje oraz zbiórka zakrętek. W marcu odtransportowano trzeci TIR z zakrętkami przekazanymi przez mieszkańców Hajnówki.

Odbył się również wielkanocny kiermasz, z którego dochód przeznaczono na leczenie Kubusia. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły, którzy sprzedawali wielkanocne wypieki - babeczki, jajeczka, ciasteczka i inne przepyszne słodkości, przygotowane przez uczniów z kl. 2 technikum żywienia pod kierunkiem i fachowym okiem pani Ireny Sajewicz.

Wszelkie formy pomocy Kubusiowi z wielkim zaangażowaniem i zapałem organizowała w Zespole Szkół Zawodowych opiekunka szkolnego koła PCK i szkolnego koła wolontariatu pani Anna Lasota.

A.C.