ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2022 roku, w słoneczny poranek, świadomi (lub nie) swoich praw i obowiązków, ruszyliśmy tłumnie do szkoły. Jedni już jako doświadczeni przedstawiciele szkolnej społeczności, a drudzy ciekawi, pełni obaw, może nawet nieco przestraszeni, przekroczyli bramy naszej Alma Mater. Tych ostatnich, czyli pierwszoklasistów, ich rodziców, gości i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Mirosława Szpilko. Towarzyszyli Jej: wicedyrektor - Pani Anna Lasota oraz Kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego - Pan Jarosław Golonko. Najważniejsza osoba w szkole pogratulowała nowicjuszom wyboru szkoły, rodzicom podziękowała za zaufanie i wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok szkolny upłynie pod znakiem zdobywania wiedzy, zawierania nowych znajomości oraz nie przyniesie żadnych niemiłych niespodzianek z rodzaju lockdownu czy zdalnego nauczania. Do młodzieży i nauczycieli zwróciła się również Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Hajnówce – Pani Nina Łukasik. Życzyła nowego roku szkolnego pełnego sukcesów.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i obiecali wywiązywać się ze szkolnych obowiązków, tudzież dbać o dobre tradycje szkoły. Słowa uczniowskiej przysięgi, odczytywane przez prowadzącego uroczystość Pana Jarosława Rogozę, potwierdziło gromkie „ślubuję”, wypowiedziane przez ponad 120 najmłodszych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych.

Pani Anna Lasota zapoznała nowych uczniów z wychowawcami, którzy będą się nimi opiekować przez najbliższe pięć lat. Później wszyscy powędrowali do klas szkolnych, a po drodze dowiedzieli się „gdzie, co i jak”, czyli poznali najważniejsze punkty szkolnej mapy. Jak choćby gabinet Dyrektora, czyli szkolne centrum dowodzenia. Jego przedsionek, czyli sekretariat, który nie szczędzi sił, by pomóc każdemu interesantowi. Zapukali do drzwi szkolnej służby zdrowia, a niektórzy nawet dostąpili zaszczytu i stanęli na chwilę przez tajnym przejściem do biblioteki!

A od poniedziałku…Witaj szkoło, pierwsza lekcja o 8.00, nowe książki, nowi ludzie, nowy rozdział życia.

Anna Oksentowicz-Martyniuk       

GALERIA ZDJĘĆ

 
 
KLASA 1TB:
 
KLASA 1 TE:
 
KLASA 1TI:
 
KLASA 1TL:
 
KLASA 1TM:
 
KLASA 1TŻ:
 
KLASA 1BW: