SZKOŁA ROZBAWIONA, CZYLI OBCHODY DNIA NAUCZYCIELA ANNO DOMINI 2022

12 października 2022 roku, w samo południe, spotkaliśmy się na uroczystej akademii z okazji święta Edukacji Narodowej. Gospodynią uroczystości była Pani Dyrektor Mirosława Szpilko, która z najbliższymi współpracownikami powitała gości, nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi. Tradycyjnie tego dnia nauczyciele otrzymali nagrody za wytężoną pracę na rzecz edukowania „przyszłości narodu”. Aż 16 pedagogów (!) z rąk Pani Dyrektor otrzymało listy gratulacyjne, w których dziękowała im za trud i zaangażowanie. Obecna na spotkaniu przedstawicielka Starostwa Powiatowego – Pani Nina Łukasik – przybyła do szkoły, aby złożyć gratulacje nauczycielom szczególnie wyróżniającym się nie tylko w pracy pedagogicznej, ale i działającym na rzecz całej naszej społeczności. Starosta Powiatu Hajnowskiego wyróżnił w tym roku troje nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych – Panią Dyrektor Mirosławę Szpilko, Panią Bogusławę Bójko oraz Pana Grzegorza Surela. Na tym nie koniec! Specjalne podziękowania otrzymali też ci nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy związali swe losy z Zespołem Szkół Zawodowych na 20 i więcej lat. Dyrekcja nie zapomniała także o ciężkiej pracy administracji i pracowników obsługi – oni także otrzymali nagrody za to, że dzielnie wspierają dzieło edukacji młodzieży.

Po części oficjalnej nastąpiła oczekiwana przez wszystkich część artystyczno- rozrywkowa. Ku uciesze zgromadzonych, przy akompaniamencie radosnej muzyki, szkolni aktorzy zaprezentowali „typologię nauczycielską”, czyli kilka najczęściej występujących „odmian ciał pedagogicznych”. Gromkimi brawami nagrodzono szczególnie młodzieńców, którzy odważyli się włożyć damskie szaty, tudzież obuwie na wysokich obcasach – a wszystko dla sztuki! Kolejnym punktem programu była „Szkolna Kronika Filmowa”, w której obsadzie znalazły się wschodzące gwiazdy kina i dziennikarstwa. Nie mogło też zabraknąć tańców i śpiewów, które rozweseliły nauczycielskie oblicza i rozbawiły do łez uczniów zgromadzonych w auli. Łowczyniami tych artystycznych talentów, które sprawowały opiekę merytoryczną nad nimi, były Panie Anna Świętochowska – Badowiec oraz Magdalena Zinkow-Antoniuk.

Na zakończenie wszyscy otrzymali od Pani Dyrektor jeszcze jeden prezent! Dodatkowy dzień wolny, który pozwolił zregenerować siły nadwątlone wrześniowym powrotem do szkoły.

aoxm       

GALERIA ZDJĘĆ