DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ!

10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w szkole 104 rocznicę odzyskania Niepodległości. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie przygotowali uroczysty apel, aby przypomnieć dzieje walki o wolność ojczyzny i oddać hołd wszystkim bohaterom. Tym wielkim i znanym z podręczników historii oraz tym bezimiennym. Dyrektor Szkoły – Pani Mirosława Szpilko w swoim wystąpieniu podkreśliła wagę kultywowania pamięci o losach Ojczyzny. Zwróciła się też do wszystkich zebranych z apelem o poszanowanie wolności, jako tej wartości, którą możemy się dziś cieszyć, ale która nigdy nie jest dana na zawsze. A lekcji prawdziwego i mądrego patriotyzmu od nigdy za dużo!

Młodzież nasza z pewnością wie i rozumie, czym ów patriotyzm jest! Kilkudziesięciu uczniów zgromadzonych na szkolnej scenie pokazało, że nie zapominamy o tych, dzięki którym Polska wróciła do życia i na mapę Europy. Konferansjerzy pokrótce przypomnieli najważniejsze historyczne wydarzenia poprzedzające odzyskanie niepodległości. Chłopcy ze swadą zaśpiewali znane pieśni żołnierskie z tamtych czasów. Dziewczęta wzruszyły swoją interpretacją „rozkwitających pąków białych róż”. Nie zabrakło arcypolskiego poloneza, zatańczonego w tradycyjnych strojach. I jak to w naszej szkole bywa – tradycja spotkała się z nowoczesnością. Przy dźwiękach współczesnych, bardzo dynamicznych melodii „zatańczyły” przed nami flagi i wstęgi biało-czerwone, a dzierżyły je dziewczęta. Bardzo nas cieszy, że w szeregi szkolnych gwiazd estrady wstąpiło tak wielu pierwszoklasistów, a wśród nich wielce uzdolniony wirtuoz akordeonu, który dodawał animuszu występom śpiewaków. A odwagi dodawały Panie: Natalia Kotrys, Iwona Kulesza i Barbara Sajewicz, sprawujące artystyczną i merytoryczną opiekę nad uczniami.

W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościowe biało-czerwone wstążeczki, które nosili 10 listopada wszyscy uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji. Niech żyje nowa tradycja.

aoxm       

GALERIA ZDJĘĆ