Spektakl profilaktyczny "Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy"

W dniu 15.12.2022 r. na scenie auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce wystąpili aktorzy Teatru Madame z Białegostoku, prezentując spektakl „Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy”. Występy aktorów uzupełniła wypowiedź funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, którzy opowiadali o konsekwencjach za posiadanie i konsumpcję substancji odurzających, ale również o prawdziwych historiach z udziałem młodych ludzi, którzy wpadli w nałóg.

Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszona młodzież Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce.

„Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy” to tytuł spektaklu, który łączy sztukę, kulturę i edukację. Przedstawienie pokazywało historię uzależnienia młodych ludzi oraz tragiczne konsekwencje nałogu. Oprócz uzależnień od substancji psychoaktywnych (nikotyny, narkotyków, dopalaczy, alkoholu) nowym, równie groźnym uzależnieniem stał się fonoholizm (nałogowe używanie telefonu komórkowego). Cechą wspólną wszystkich, wskazanych powyżej, uzależnień jest chorobliwe poczucie przymusu zażycia niszczącej substancji bądź nadmiernej potrzeby korzystania z urządzenia. Artyści Teatru Madame wskazują na dramatyczną konsekwencję uzależnienia - osoba uzależniona traci kontrolę nad swoim życiem, daje się zdominować przez nałóg, a tym samym rezygnuje ze swoim marzeń i siebie...

Spektakl udowadnia, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia oraz swoje szczęście!

Magdalena Zinkow-Antoniuk       

GALERIA ZDJĘĆ