WYCIECZKA DO CENTRUM WYSTAWOWEGO PRONARU

21 września uczniowie naszej szkoły zobaczyli „gwiezdne wrota”. Odbyło się to podczas zwiedzania hali produkcyjnej w siemiatyckim Pronarze. Tak nietypowo nazwano linię technologiczną spawania bębnowych sit stacjonarnych, którą uczniowie klas 3 TMp, 3 TIp, 2 TMp, 3 TM, 3 TI obejrzeli podczas wycieczki do fabryki przedsiębiorstwa Pronar w Siemiatyczach. Wyjazd zorganizowała pani Joanna Sapieżyńska, a młodzieżą opiekowali się też pani Anna Świętochowska –Badowiec i pan Jan Kojło. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi, różnymi etapami produkcji, obejrzeć wycinarkę laserową, zautomatyzowaną malarnię, czy stanowiska robotowe do spawania.

Młodzi ludzie z zainteresowaniem zwiedzili też halę finalnego montażu i kotłownię, przy okazji dowiedzieli się, że w Pronarze w Siemiatyczach działa Akademia Spawalnicza - szkoła spawania, dzięki której można uzyskać nowe uprawnienia zawodowe.

Ofertę produkowanych w firmie maszyn (m. in. maszyny komunalne, recyklingowe, rolnicze) oraz demonstrację ich pracy młodzież obejrzała w otwartym niedawno Centrum Wystawowym.

Zarówno zwiedzanie fabryki, jak i wystawy wyrobów Pronaru nie tylko przyniosły uczniom wiele wrażeń, ale i zmęczyły ich trochę, dlatego z zadowoleniem przyjęli informację, że czeka na nich obiad, dzięki któremu zregenerują nadwątlone siły. Kolejną miłą niespodzianką były upominki - firmowe gadżety, które otrzymali zwiedzający na zakończenie wizyty w Pronarze.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ