KONSULTACJE "STRATEGII RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA"

Młodzi mieszkańcy województwa podlaskiego mieli okazję włączyć się w tworzenie "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia". We wtorek (5.10.2021r) odbyły się regionalne konsultacje online wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

W konsultacjach "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" brała udział - Marta Sacharczuk uczennica klasy IV TŻiUG - reprezentantka Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce.

Konsultacje odbywają się w sześciu głównych obszarach tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski. Trwają od lutego, a ich inicjatorem jest pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Mazurek.

"Ważne jest, aby uczniowie, studenci powiedzieli, czego potrzebują, jakie mają spojrzenie, co im się może nie podoba, co chcieliby zmienić, jaki mają pomysł na Polskę ich marzeń. Wiadomo, że chodzi o sprawy dla nich ważne, jak edukacja, rynek pracy, potrzeby mieszkaniowe – chcemy usłyszeć na ten temat głos młodego pokolenia." – mówił w piątek (1.10) na konferencji prasowej wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Opiekun SU:Bogusława Bójko       

GALERIA ZDJĘĆ