UCZNIOWIE ZSZ NAD BAŁTYKIEM

Wyjazd nad morze w trakcie roku szkolnego to marzenie każdego ucznia. Niektórym udało się je zrealizować, dzięki wycieczce nad Bałtyk zorganizowanej przez panią Iwonę Kuleszę, przy współudziale pani Ireny Sajewicz, pani Natalii Kotrys i pana Marcina Czabaja. Niektórzy z uczestników trzydniowej wyprawy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć morze. Bałtyk to główna, ale niejedyna atrakcja wyjazdu, który odbył się w dniach 22- 24 września. Brali w nim udział uczniowie klas 2 tż, 2 tl i 3 tż.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Młodzież rozpoczęła zwiedzanie od gdańskiego Starego Miasta, gdzie zobaczyła znane zabytki np. fontannę Neptuna, ratusz, Długi Targ, Dwór Artusa. Ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, w którym „na jednej z największych powierzchni wystawienniczych w Europie za pomocą nie tylko artefaktów, ale również nowoczesnych technologii przedstawiono historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej”.

Kolejny dzień uczniowie spędzili na Helu, gdzie jak relacjonowali ”mogli wejść na latarnię morską o wysokości ok. 40m.” Z jej tarasu widokowego podziwiali Mierzeję Helską. Następnie udali się do Sopotu, nie tylko po to, aby pospacerować najdłuższym drewnianym molo w Europie, ale również, by obejrzeć secesyjne kamienice, współczesny Krzywy Domek, wyglądający na żart architektoniczny, czy słynny Grand Hotel.

Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie zamku w Malborku. Dawna krzyżacka siedziba to największy na świecie zamek z cegły, pełen zakamarków i tajemnic. O niektórych z nich młodzież dowiedziała się od przewodnika w trakcie zwiedzania. Na zakończenie pobytu w Malborku pozostało tylko kupić pamiątkowe wyroby z bursztynu i można było wracać do Hajnówki, do szkolnych obowiązków.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ

GDAŃSK:
   
HEL:
 
SOPOT:
 
MALBORK: