WYCIECZKA DO UNIHOUSE S.A. W BIELSKU PODLASKIM

Specjaliści od nowatorskich sposobów nauczania przekonują, że aby efektywnie się uczyć, trzeba unikać monotonii i skupić się na praktycznym działaniu, a nie na werbalnym przekazywaniu wiedzy. Oba te warunki zostały spełnione podczas wycieczki przedmiotowej, którą 7 października zorganizowali dla uczniów klasy pierwszej technikum budownictwa nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Grzegorz Surel i wychowawca pan Mirosław Wojciuk. Przyszli budowlańcy zwiedzili przedsiębiorstwo UNIHOUSE S.A. w Bielsku Podlaskim, jedną z największych firm europejskich w branży budownictwa modułowego.

Młodzież, żeby zwiedzić zakład, musiała najpierw przejść przeszkolenie, dotyczące przepisów przeciwpożarowych i BHP. Następnie pracownica przedsiębiorstwa pani Karolina Malec przedstawiła uczniom prezentację, która zapoznała ich z historią firmy i wszelkimi aspektami jej działalności np. specyfiką produkcji, rynkiem zbytu, zatrudnieniem.

Najważniejszym i najbardziej interesującym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zakładu. Uczniowie, zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe i ochraniacze na buty, z zainteresowaniem obejrzeli halę, w której odbywa się produkcja. Zdumienie większości zwiedzających wywołała informacja, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii budownictwa modułowego w zaledwie kilkanaście godzin może powstać kompletnie wyposażony budynek wielorodzinny.

Wycieczka zakończyła się tradycyjnie –wizytą w McDonaldzie, bez której nie może się ostatnio obyć żaden wyjazd do Bielska Podlaskiego.

A.C.       

GALERIA ZDJĘĆ