WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „UCZYMY SIĘ ŻYĆ BEZ RYZYKA AIDS”

27 i 28 października młodzież klas IV TI, IV TB, IV TŻ, III TŻ, III TI, IV TL, IV TM uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez edukatora - panią Iwonę Grzesiuk ze Stowarzyszenia „Faros”. Celem spotkania była edukacja w zakresie HIV/AIDS, a jego hasłem przewodnim: „Uczymy się żyć bez ryzyka AIDS”. Zajęcia były realizowane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Uczniowie mogli w prosty, zrozumiały dla nich sposób dowiedzieć się o wirusie i chorobie. W trakcie spotkania uzyskali podstawowe informacje o wirusie, drogach zakażenia czy zabezpieczeniu przed wirusem.

Wirus HIV może dotyczyć każdego – bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię, rasę czy status społeczny. Kto podejmuje ryzykowne zachowania, powinien liczyć się z niebezpieczeństwem zakażenia. Jeżeli jest ono wykryte odpowiednio wcześnie, wówczas można je kontrolować dzięki lekom, nie dopuszczając tym samym do rozwoju choroby.

O czym należy pamiętać?

Zadbaj o siebie, zadbaj o swoich najbliższych. W wątpliwych/ryzykownych przypadkach możesz zrobić bezpłatny test na HIV.

Wykorzystano informacje ze strony www.aids.gov.pl

Więcej informacji możesz uzyskać:

Poradnia Internetowa HIV/AIDS poradnia@aids.gov.pl

Telefon zaufania HIV/AIDS 801 888 448 lub 22 692 82 26

Magdalena Zinkow-Antoniuk       

GALERIA ZDJĘĆ