O książkach raz jeszcze

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Rada Oddziału w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zapraszało w listopadzie do udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami regionalnymi w  amach 13. edycji projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. I jedno z nich odbyło się w naszej szkole! 23 listopada gościła u nas Pani Marta Nowik – pochodząca z Białegostoku autorka trzech poczytnych książek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pisarka debiutowała w 2020 roku! W czasie pandemii, tak jak inni zamknięta w czterech ścianach, postanowiła spełnić swoje wielkie marzenie. Zaczęła pisać i odniosła od razu duży sukces. Godne to podziwu, tym bardziej, że w kwietniu przyszłego roku ukaże się kolejna jej książka.

Pani Marta Nowik opowiedziała nam nie tylko swoich bohaterach i ich perypetiach, ale i o tym, jak powstaje powieść, jakie musi przejść procedury, zanim trafi do czytelników, jak trudno wybrać projekt okładki i jakie to wspaniałe uczucie otrzymać przesyłkę – paczkę pełną „własnych” książek, jeszcze pachnących farbą drukarską.

Pisarka przekazała 3 egzemplarze swoich książek (a w nich dedykacje) do biblioteki szkolnej. Księgozbiór, nad którym czuwa Pani Grażyna Kuzyka wzbogacił się o następujące powieści: „Noc spadających gwiazd”, „Marzenia spełniają się jesienią”, „Kiedy czasu już dla nas nie będzie”.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Grażyna Kuzyka i AOxM       

GALERIA ZDJĘĆ