Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

W dniu 28 listopada 2023r uczniowie klas 4tż oraz 2tl wraz z opiekunkami – panią Iwoną Kuleszą i panią Natalią Kotrys brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Spotkanie było zorganizowane z okazji 40-lecia muzeum, które powstało z inicjatywy białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce.

Podczas wizyty w Muzeum Białoruskim młodzież poznała historię tejże placówki oraz szeroką działalność kulturowo – oświatową. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia relacji z wystaw, spotkań autorskich, warsztatów rzemieślniczych, festynów etnograficznych, koncertów i konkursów. Młodzi ludzie dowiedzieli się również wielu interesujących informacji o największym (poza granicami Białorusi) księgozbiorze literatury białoruskiej, który istnieje na terenie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Wizyta w muzeum była dla młodzieży ciekawą lekcją zarówno historii, jak i kultury. Uczniowie przekonali się, że to miejsce jest nie tylko wizytówką Hajnówki, regionu, lecz również całego Podlasia.

I.Kulesza       

GALERIA ZDJĘĆ